ODPOWIEDZIALNOŚĆ W BIZNESIE

ODPOWIEDZIALNOŚĆ W BIZNESIE

ODPOWIEDZIALNOŚĆ W BIZNESIE

 

„Powodem, dla którego tak niewielu ludzi odnosi sukces, jest to,

że nikt nie wymyślił jeszcze sposobu

umożliwiającego siedzenie i jednocześnie ślizganie się w górę”

                  

                                     W. Clement Stone

 

 

Świat potrzebuje prawdziwych przywódców. Kim jest prawdziwy lider w marketingu sieciowym? Które cechy, zdolności oraz umiejętności wynikające z doświadczenia są potrzebne, aby przewodzić innym? Stop. W marketingu sieciowym nie ma kadry zarządzającej jak w klasycznym biznesie. Nie znajdziesz tutaj ani kierowników ani menedżerów, dyrektorów w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Ani osób, które dyrygują i zarządzają innymi. W marketingu sieciowym zdecydowanie nie ma miejsca dla ludzi od wydawania poleceń, ale jest miejsce dla profesjonalnych Liderów. Zasada wydaje się być prosta. W biznesie klasycznym – wydajesz polecenia, w marketingu sieciowym – inspirujesz ludzi do działania. Szybko zrozumiesz tą zależność, że im lepszym liderem będziesz, tym lepiej będzie się rozwijał Twój biznes. Musisz jednak pamiętać o najważniejszym. Wzbijaj się na wyższe poziomy kompetencji, ale nie zapominaj o byciu sobą, i o tym, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule – autentyczności. Jeśli chcesz, aby twoja organizacja rozwijała się prawidłowo, stań się osobą, z której ludzie będący w twojej organizacji będą chcieli brać przykład. COLWAY to biznes ludzi i dla ludzi. Jak spojrzysz na niego z dalszej perspektywy, zobaczysz obraz, na którym dostrzeżesz sens pomagania innym. Patrząc priorytetem pomocy ludziom w swojej organizacji osiągniesz więcej niż myślisz – uzyskasz zaangażowanie w budowę wspólnego biznesu. Pamiętaj, że rozwijanie swoich kompetencji i swojej sieci to proces i wymaga niekiedy czasu.

 

„Pamiętaj, że bez ludzi czynu świat byłby tylko pustkowiem”

 

Rozejrzyj się wokół siebie. Żyjemy obecnie w najwspanialszym okresie w historii świata. Nie pamiętam, aby było kiedykolwiek tyle możliwości rozwoju ile mamy teraz. Zatrzymaj się i spójrz przez chwilę wstecz. Karty historii ukazują prawdę, w której o tym, że przeciętna osoba nie miała większej szansy na zmianę swojej sytuacji materialnej. W chwili obecnej sam możesz być sobie sterem i okrętem. Świat wokół Ciebie jest taki – jaki widzą Twoje oczy. To od Ciebie zależy czy dostrzeżesz możliwości. Uwierz mi, są ich tysiące… Drobne zmiany w sposobie myślenia i podejścia do życia mogą zapoczątkować jeden z najlepszych etapów Twojego życia. To tak jak drobne zmiany w zwykłym formułowaniu pytań, mogą dać ogromna różnicę w kontaktach z innymi ludźmi. Jak mantra powtarza Karolina Górska na swoich szkoleniach, ale również na spotkaniach wewnętrznych naszego działu: „Zamień pytanie zamknięte na otwarte”. Pytanie otwarte daję nam paletę możliwości w odpowiedzi. Twoje działania zatem wpływają na rezultaty, które uzyskujesz.

 

NARZĘDZIA DO PRACY W SIECI

 

 

„Umysł Lidera jest dosłownie jak laser skoncentrowany na osiągnięciu zamierzonych rezultatów oraz na wykonywaniu poszczególnych, małych, codziennych kroków prowadzących do dużego celu”.

 

Wielu ludzi przy wyborze konkretnego marketingu sieciowego bierze pod uwagę szereg różnych czynników m. in. produkt, system księgowy, okres działalności etc. My chcielibyśmy zwrócić twoją uwagę na pewny istotny szczegół… Otóż rzecz w tym, że możesz mieć „najlepszy pojazd” ( najlepszy produkt) i możesz mieć najlepsze na świecie „paliwo” ( narzędzia, płyty, książki branżowe). Jeśli jednak nie nauczysz się odpowiednio „kierować” swoim pojazdem, nie będziesz wzrastał w biznesie. Dopiero kiedy poznasz swój biznes, utożsamisz się z produktem i weźmiesz odpowiedzialność za rozwój swojej organizacji w 100 % - będziesz gotowy nie tylko prowadzić i kierować, ale również na to, aby zdobyć samochód lepszej klasy. Niedługo zresztą będzie i ku temu okazja, gdyż w fazę realizacji wchodzi program samochodowy, o którym nieco więcej dowiesz się na konferencji COLWAY 21-22 października.

 

Proste sponsorowanie na odległość

 

W chwili obecnej mamy cały ogrom możliwości i narzędzi, dzięki którym możemy pozyskać partnerów w swoim biznesie. Wszystko idzie zgodnie z postępem i dziś nie sponsorujesz już tylko ludzi z twojej okolicy. Często pochodzą oni z innych stron, a nawet z całego świata. Zdecydowanie pomagają nam w tym social media, portale społecznościowe, różnego rodzaju komunikatory typu skype. Tak naprawdę nie musisz wychodzić z domu aby pozyskać kogoś do swojej działalności… Jednak i to czasem przerasta innych możliwości. Łatwiej już chyba nie da się robić tego biznesu niż w chwili obecnej. Na początku swojej działalności ludzie przeważnie nie wiedzą od czego zacząć. Zwróćcie uwagę na to ile osób pozostawionych samych sobie zostaje po „Promocji Listopadowej”. Ludzi, którzy kupili pakiet promocyjny i nie wiedzą jak „poruszać się” w marketingu sieciowym. Weź odpowiedzialność za swoich ludzi. Pokaż jak wygląda rekrutacja. Pokaż ludziom jak zaprasza się ludzi do biznesu. Pokaż im jak prawidłowo zrobić prezentacje. Przykład musi iść od Ciebie. Nowo pozyskane osoby na samym początku przeważnie uczy się jak budować organizacje na własnym terenie. Zazwyczaj powielają ten sam schemat:

1) Organizują zebrania jeśli to możliwe

2) Przeprowadzają prezentację w domu

3) Aranżują spotkania prezentacyjne face to face

 

Zapewne w budowaniu sieci w okolicach miejsca zamieszkania jest to jak najbardziej pomocne, ale średnio sprawdza się w rekrutowaniu na odległość. Jeśli myślisz o dużym rozwoju, powinieneś również nauczyć się rekrutacji, w sytuacji kiedy dzielą was znaczące kilometry. Umiejętność opieki na odległość jest równie ważna do nabycia. Swojego czasu, działając prężnie w marketingu sieciowym zaplanowałam swój terminarz w spotkania indywidualne na skypie. Dlaczego spotkania indywidualne były dla mnie tak ważne? Podczas tych spotkań mogłam skoncentrować swoją uwagę maksymalnie na jednej osobie. Przez tydzień umawiałam się z tą osobą codziennie na rozmowę, w której przekazywałam wszystkie informacje dotyczące tego jak najlepiej krok po kroku zacząć pracę i ruszyć w teren. Każdego dnia czułam jak dana osoba wzrasta, staje się coraz bardziej pewna i nastawiona na działanie. Dopiero wtedy kiedy miałam pewność, że osoba jest „gotowa” – ruszyła w teren. To jest szalenie istotne. Ilu z Was pozyskało osobę do biznesu, która nie miała zielonego pojęcia o tego rodzaju pracy? Pozostawienie takiej osoby samej sobie, bez wiedzy, bez wsparcia, bez pomocy oznacza tylko tyle, że w najbliższym czasie nie będzie już tej osoby w twoim biznesie.

Warto na to zwrócić uwagę podczas Listopada w COLWAY, gdyż codziennie dołączają do Nas wciąż nowi dystrybutorzy. Warto przygotować ich nie tylko na intensywną pracę w trakcie tego miesiąca. Wartym jest podkreślenie, że „Listopad w COLWAY” to dopiero początek… że największa praca zacznie się w grudniu, w momencie kiedy będziesz musiał wziąć odpowiedzialność za swoją organizację.

 

„Wierz w ludzi, u których dostrzegasz wielki potencjał i zachęcaj do tego, aby dawali z siebie to co najlepsze”

 

 

 

                            

Posted on 09/27/2018 by Małgorzata Land 0 2293

Leave a CommentLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Recently Viewed

No products

Menu